Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Radíme vám
  4. USKLADNĚNÍ PADDLEBOARDU NA ZIMU
03.10.2021
Radíme vám

USKLADNĚNÍ PADDLEBOARDU NA ZIMU

S příchodem podzimu řeší řada jezdců otázku, jak nejlépe uskladnit svůj paddleboard, aby ve zdraví přečkal zimu, a na jaře s ním zase bez problémů mohli brázdit vodní plochy. Správným zazimováním plováku dosáhnete jeho delší životnosti, proto pozorně čtěte.

V první řadě je třeba paddleboard pořádně očistit od veškerých nečistot. Pokud vaše poslední vyjížďka byla na moři, měli byste celý board včetně příslušenství opláchnout vodou, aby na něm nezůstala zaschlá sůl. Zvláštní péči při mytí si zaslouží svrchní PVC vrstva a box na fin, kde se nečistoty usazují nejčastěji. Po řádném umytí je třeba paddleboard důkladně vysušit, aby se na něm nezačaly tvořit plísně.

Ať už vlastníte pevný či nafukovací SUP, ideálně by měl být uložený na suchém, temném místě v teplotě mezi 5 – 25 °C. Mráz plovák výrazně neohrozí, ale s nafukovačkami raději nemanipulujte, dokud se teploty zase nezvýší. Pevný paddleboard je dobré skladovat v obalu, který čas od času zkontrolujte, zda nenavlhl nebo jej nenapadly myši. U nafukovacího boardu závisí způsob skladování na prostorových možnostech každého z vás.

Pokud máte doma dostatek místa, paddleboard je vždy lepší nechávat v nafouknutém, nikoliv natlakovaném, stavu. Plovák při nafouknutí na 4 – 6 PSI krásně drží svůj tvar, švy přitom nejsou zbytečně namáhány.  Takto připravený paddleboard položte na vypolstrovaný stojan, či zavěste ke stropu, ale bez problému přečká i opřený u zdi. Nevěste hlavu, jestli nemůžete nechat svého miláčka nafouknutého, SUP vydrží i zabalený v transportním vaku. Do vaku jej smotejte tak, aby nedošlo k ostrým záhybům a hlavně nestahujte žádnými páskami, jinak by se mohly poškodit švy.

Pádlo, pumpa, leash i fin si zaslouží stejnou péči, a tak jej před zimou také řádně omyjte, vysušte a uložte na vhodné místo. A pro ty z vás, kteří se paddleboardingu nechcete vzdát ani v zimě chystáme článek, kde se zaměříme na vhodné obutí a oblečení.

 

Pádlu zdar!

Baru a Ondra

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli