Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Objevujte na paddleboardech
  4. RAKOUSKÁ JEZERA S PÁDLEM V RUCE

RAKOUSKÁ JEZERA S PÁDLEM V RUCE

Za tu dobu, co se věnujeme paddleboardingu, už jsme poznali několik rakouských jezer. A jelikož se každé léto někdo ptá na doporučení, které jezero je vhodné s paddleboardem navštívit, rozhodli jsme se vám naše zkušenosti sepsat.

 

Heiterwangersee

O existenci jezera Heiterwangersee jsme neměli ani tušení, dokud se na něm nekonal jeden ze závodů SUP Alps Trophy. Leží nedaleko rakousko-německých hranic, kousek od nejvyšší hory Německa, Zugspitze. Jezero má nádhernou tyrkysovou barvu a je kompletně obklopené přírodou. Na západní straně jezera se nachází kemp, který v sezóně bývá plně obsazený a místo v něm je lepší si zamluvit předem. Součástí kempu je i travnatá pláž na břehu jezera, která je přístupná i pro neubytované.


Východní část Heiterwangersee je kanálem propojená s dalším neméně krásným jezerem, Plansee. Kanálem lze s paddleboardem bez problémů proplouvat, což vybízí k pěknému výletu přes obě jezera.
Kanál je primárně určený pro linkovou vodní dopravu, proto nezapomeňte dbát na bezpečnost na vodě. Kolem Heiterwangersee si také můžete udělat pěknou procházku. Přes kanál vede dřevěná lávka, u které možná potkáte volně se pasoucí krávy. Jsou to pohodářky a nerozhodil je ani Bouďák, náš australský ovčák. Ačkoliv nejsme žádné bábovky a rádi se otužujeme, jezero nám přišlo poměrně studené. Nedoporučili bychom jej tedy na celodenní cachtání. Oblast kolem jezera si ale určitě oblíbí milovníci horských kol či turistiky.

 

Mattsee

Mattsee je další rakouské jezero ležící jen dvacet minut od hranic s Německem. Spolu s Obertrumersee a Grabensee patří mezi takzvaná Trumerská jezera, která jsou oblíbeným cílem rodinných dovolených. Na rozdíl od jiných rakouských, jezer, která jsme navštívili, není Matsee obklopené vysokými horami. Jezero je dobře přístupné z místní plovárny, vedle které se nachází i parkoviště.

Během letní sezóny čeří hladinu jezera šlapadla, čluny, plachetnice a další plavidla. My jsme zde byli na konci září a to už jsme měli celé jezero sami pro sebe. Pokud máte kromě paddleboardingu rádi také historii, doporučujeme dopádlovat si ke stejnojmennému zámku. Pohled na něj z vodní hladiny vám nabídne úplně odlišnou perspektivu. V blízkosti zámku se navíc nachází vyhlídka, ze které je krásný výhled na jezero i okolí.

 

Wolfgangsee

Wolfgangsee je naše srdcová záležitost. Už několik let se k němu každé léto vracíme a vždy jsme z něj nadšení. Jedná se o jedno z osmi velkých jezer Salcburska, která jsou v létě turisty hojně navštěvovaná. Měli jsme tu čest poznat jeho východní i západní část a obě jsou velmi krásné. Nicméně oblast kolem Sankt Gilgenu na západě máme přeci jen raději. Vedle místního veslařského klubu je travnatá pláž s písčitým vstupem do vody. Poblíž je i parkoviště a výborná italská restaurace.

Zdatnější paddleboardisté si jistě projedou celé jezero. Těm méně náročným bychom doporučili výlet k miniaturnímu ostrůvku s kapličkou, Ochsenkreuz. Kolem jezera vedou pěkné pěší stezky a kdo má rád výhledy z vysokých hor, ten si tu taky přijde na své. Pro ty z vás, co by chtěli zažít atmosféru velkých paddleboardových závodů, tak první víkend v červnu se zde bude konat závod světového poháru v paddleboardingu.

 

Traunsee

Traunsee, je další ze salcburských jezer, kde jsme měli tu možnost si zapádlovat. Podél západního břehu jezera vede poměrně frekventovaná silnice a tato část je i více osídlená. Kdo má rád přírodu a klid, tak jako my, tomu doporučujeme dojet až na konec silnice na východní straně Traunsee. (Končí zhruba v půlce jeho délky.) Cesta je zakončená parkovištěm, na kterém jsme v autě bez problémů přenocovali. Vedle parkoviště se nachází i travnatý prostor, odkud je jezero relativně dobře přístupné. Opět se jedná o oblast, kde si to kromě paddleboarďáků užijí i milovníci horské turistiky.

 

 

Grundlsee

V porovnání se salcburskými jezery je Grundlsee malé, ovšem obdobně krásné jezero obklopené nádhernou přírodou. My jsme u něj pobývali v městečku Gößl, kde se nachází i travnatá pláž s výborným přístupem k vodě. Voda byla čistá a pádlování po jezeře příjemné. Na Grundlsee nefunguje lodní doprava, takže vám tu nehrozí, že vás vlna od parníku shodí do vody. Necelé dva kilometry od Grundlsee je ještě jedno menší jezírko, Toplitzsee. Jelikož je dostupné pouze pěšky, nechtělo se nám k němu tahat s pevným prknem. Za procházku ale určitě stojí, cestou je tam k vidění zachovalý dřevěný mlýn. Co se týče turistů, nebyl u Grundlsee takový nával jako u jiných jezer ve stejném období.

 

Faaker See

Pokud byste někdy měli cestu směr Slovinsko, o kterém jsme vám tu psali již dříve, můžete si udělat zastávku u Faaker See. Je to sice opět menší jezero, ale rozhodně mu to neubírá na jeho kráse. My jsme si u něj udělali zastávku při cestě do Chorvatska. Protože už se stmívalo, na vodu jsme nešli, ale vcelku rádi bychom se sem někdy vrátili. Kromě samotného jezera nás tu zaujal i luxusní pumptrack v městečku Drobollach. Pumptrack je krytý, takže se nemusíte bát, že byste se u jezera za špatného počasí nudili.

Jestli se v létě chystáte navštívit některé z rakouských jezer, doufáme, že vám naše doporučení přišla vhod. A pokud si s sebou budete chtít vzít paddleboard, víte na koho se obrátit.

 

Pádlu zdar!

Baru, Ondra a Bouďák

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli