Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Radíme vám
  4. PRVNÍ JÍZDA V NOVÉ SEZÓNĚ
03.05.2023
Radíme vám

PRVNÍ JÍZDA V NOVÉ SEZÓNĚ

Příprava paddleboardu

Ať už jste si na další sezónu pořídili nový kousek, nebo jste jen vytáhli ze sklepa váš starý paddleboard, než s ním poprvé vyrazíte na vodu, měli byste jej pořádně zkontrolovat. Před první jízdou sezóny doporučujeme paddleboard doma nafouknout (bohatě stačí na nějakých 5 – 7 PSI). Pamatujte si, kam ukazovala ručička manometru na pumpě. Nechte takto nafouknutý paddleboard několik hodin někde položený či opřený, ideálně celý den. Když se pak k paddleboardu vrátíte a pomocí pumpy vyzkoušíte tlak, manometr by měl ukazovat stále stejnou hodnotu. Pokud je tlak nižší, pravděpodobně paddleboard uchází a je potřeba zjistit kde. Pokud hodnota odpovídá tlaku, na který jste paddleboard nafoukli, je vše v pořádku a můžete s ním vyrazit na vodu.

Zejména u starších paddleboardů doporučujeme omrknout i protiskluznou vrstvu, zda se nikde neodlepuje a není potřeba ji dolepit. Vyzkoušejte také pružná lanka pro převoz osobních věcí, jestli přes zimu neztrouchnivěla a nepotřebují vyměnit. Zběžná kontrola by se měla týkat i veškerých oček a madel, aby nebyla povolená. Pokud máte starší paddleboard a potřebovali byste na něm něco opravit, využijte náš profesionální servis.

 

Kontrola pádla a dalšího příslušenství

Z kontroly vybavení byste neměli vynechat ani pádlo. Vyzkoušejte, že pádlo jde dobře složit a nastavit na vámi požadovanou výšku. Zejména u levnějších pádel se stává, že šroubky, které jsou ve spojkách, časem zrezaví a je potřeba je vyměnit. Ani jednodílná pádla z kontroly nevynechávejte, ale ujistěte se, že hlavička pádla i list dobře drží na svém místě. U dětských pádel doporučujeme zkontrolovat, že mají správnou výšku a děti vám z nich neodrostly.

Pokud jste postupovali podle našich rad, tak pumpu už jste vyzkoušeli při nafukování paddleboardu. Krátký videonávod jak zkontrolovat funkčnost manometru u pumpy a další paddleboardové tipy najdete na našem instagramu.  Ujistěte se, že k paddleboardu máte i fin (ploutvičku) a k ní šroubek, pokud máte paddleboard s US-boxem, nebo pojistku, pokud máte ploutvičku do slide-in systému.

Také zkontrolujte, jestli máte funkční leash a pro děti i pejsky plovací vestičku.

 

Máme vše, vyrážíme

Výše jsme zmínili všechno základní vybavení, které je k paddleboardingu potřeba. Pokud jej máte v provozuschopném stavu, můžete vyrazit na vodu. Pro první jízdu sezóny vám doporučujeme zvolit pouze krátký úsek na vámi dobře známém místě. Pokud nejezdíte pravidelně i v zimě, je dobré nechat tělo nejprve znovu přivyknout na trochu jiný pohyb dřív, než vyrazíte na nějaký delší výlet. Ze zkušenosti víme, že je lepší si paddleboard poprvé znovu „osahat“ sám, než na něj vezmete celou posádku (manželku, děti, psi). Vyzkoušejte si, jak se vám s paddleboardem manévruje a zda je opravdu vše v pořádku, abyste bez problémů mohli vzít na vyjížďku i někoho dalšího.

Věříme, že vaše první jízda sezóny proběhne v pořádku a vy si ji užijete. A pokud by se přeci jen vyskytly nějaké problémy ať už s vybavením, nebo při pádlování, neváhejte se na nás obrátit a společně vše vyřešíme.

 

Pádlu zdar!

Tým Paddle republic

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky