Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Reportáže z místa dění
  4. MISTROVSTVÍ SVĚTA 2021 – Balaton – 9. – 12. září 2021

MISTROVSTVÍ SVĚTA 2021 – Balaton – 9. – 12. září 2021

 

DEN 1. – čtvrtek

První závodní den mistrovství s sebou přinesl rozjížďky technical race a sprintu kategorie OPEN. Jako první z českých reprezentantů se na trať technical race vydala Kristýna Babiánková, která postoupila s přehledem z prvního místa ve své rozjížďce. Z rozjížďky dál bohužel nepostoupil Tomáš Kolářík, za to Ondra Petrák a Tomáš Grošup si pohlídali postupové pozice, stejně jako náš brat Matěj Šmída.

Ve čtvrtfinále si Kristýna vedla opět skvěle, ačkoliv jsme jí letos nepotkali téměř na žádných závodech, a do semifinále se probojovala opět z prvního místa. Ve čtvrtfinále bohužel skončili Ondra i Tom a z kluků se do semifinále dostal pouze Matěj.

 

Odpoledne patřilo sprintům, do kterých se přihlásili tři čeští borci – Tomáš Grošup, Filip Kubina, Dan Drahokoupil, a také slovák Maťo. Fíla bohužel kvůli tomu, že se vykoupal těsně před cílovou čárou, nepostoupil ze své rozjížďky dál. Daníkovi, Tomovi a Maťovi se to povedlo, takže jsme jim mohli fandit i ve čtvrtfinále. Tam bohužel Tomovi štěstíčko už nepřálo, a tak se všechny české naděje upínali k Danovi. Daník svůj první start ve čtvrtfinále sice ulil, ale na podruhé už všechno klaplo a do cíle dopádloval jako první a zajistil si postup do semifinále. Matěj i ve své druhé závodní disciplíně nezklamal slovenské fanoušky a semifinále si tak zajede v technical race i sprintu.

 

DEN 2. – pátek

Dnešní den byl náročný jak pro závodníky, tak pro diváky. Dopoledne proběhl závod long distance, ve kterém jsme měli 12 reprezentantů. V kategorii OPEN muži, která byla dlouhá 18 km, nejlépe zajel Tom Grošup, který vybojoval 22. místo. Další za ním byl z Čechů Ondra Petrák na 37. místě, který finišoval bok po boku s Jardou Soukupem, ten ve své kategorii 40+ obsadil skvělé 9. místo. Za nimi dojel na 58. místě Fíla Kubina. Jan Šrámek obsadil ve své kategorii 40+ 21. místo. V ženách jsme měli jedinou závodnici, a to v kategorii 40+, Staňku Pulkrábkovou, která na svých prvních mezinárodních závodech vybojovala bombové 9. místo.

Dvacet minut po startu OPEN a 40+ se na svůj dlouhý závod vydali také junioři a masters, které čekala poloviční trať. Michal Brandtner získal 26. místo ve své kategorii 50+. V juniorech jsme se dočkali umístění v top 5, díky Vojtovi Seidenglanzovi. Kousek za ním dojel 8. Petr Rohlena. Další český junior byl 16. Kuba Bouška, následovaný Honzou Šestákem mladším na 22. místě. Jediná česká juniorka Anička Hyková pěkné 13. místo.

 

Odpoledne bylo nabité rozjížďkami sprintů kategorií 40+, 50+ a juniorů, po kterých následovala ještě semifinále. Z rozjížděk postoupilo všech 8 českých závodníků. Další kola už neměla pro naši výpravu tak hladký průběh. Honza Šesták v kategorii 40+ nestačil na semifinále, ale představí se ve finále C, stejně jako junior Kuba Bouška. Staňka skončila v semifinále žen 40+ na nepostupovém 6. místě, ačkoliv se rvala jako lvice.

Daník v kategorii OPEN nestačil sice na finále A, ale 4. místo v semifinále mu zajistilo alespoň finále B. Náš slovenský kamarád Maťo vybojoval finále C. Nejstarší účastník české výpravy Michal, závodící v kategorii 50+, se skvěle zkoncentroval na své semifinále a do zítřejšího finále postupuje z 1. místa. Juniorka Anička Hyková taktéž vybojovala postup do finále. Velkou radost nám udělali i junioři, Šesty mladší postoupil do finále B, Sajdy a Rohlajs z 2. a 3. místa do finále A.

 

Počasí nám přeje, vaří nám tu dobře.

 

DEN 3. - sobota

Závodní dění se přehouplo do své druhé poloviny, to mu ale rozhodně neubralo na zajímavosti. Od rána probíhala finále sprintů, kde se nejprve představil Honza Šesták ve finále C, které dojel na 2. místě a celkově tak skončil 18. Finále C jel i Kuba Bouška, který dojel 5., což znamená celkově 21. místo. Honza Šesták junior, který jel finále B, skončil na 7. místě a celkově je 15. Pak už následovala finále A, neboli boje o medaile. Michal Brandtner si za svůj výkon v kategorii 50+ veze domů bramborovou medaili. Juniorka Anička Hyková se může radovat z krásného 6. místa. Na hezkém 8. místě dojel i Péťa Rohlena, který jel finále společně s Vojtou Seidenglanzem. Díky Sajdymu to české výpravě konečně zacinkalo a Vojta si domů veze bronz. Máme radost a moc mu gratulujeme! Po juniorech přišlo konečně na řadu taky finále kategorie OPEN. Ve finále C bojoval Matěj Šmída, který dojel 6., což je celkově 22. místo. Ve finále B český tým reprezentoval Dan Drahokoupil. Daník dojel 7., což znamená celkově 15. místo.

 

Chvilku po poledni se svého závodu dočkali také závodníci z kategorie INFLATABLE, tedy nafukovacích paddleboardů. V této kategorii jsme měli tři závodníky – Honzu Budínského a bratry Koláříky. Honza dojel na 31. místě, Lukáš 47. a Tomáš 58. v nabitém startovním poli čítajícím stovku závodníků.

 

Od tří hodin se konaly ještě rozjížďky masters a juniorů v technical race. Z rozjížděk dál nepostoupil z českých reprezentantů jen Honza Šesták. Holky, Anička Hyková a Staňka Pulkrábková, postoupily ze svých rozjížděk rovnou do semifinále. Ve čtvrtfinále bohužel zaváhal Jarda Soukup a jeho výkon stačil pouze na finále C. Michal Brandtner i Honza Šána postoupili do semifinále, stejně jako všichni čtyři čeští junioři – Sajdy, Šesty jr., Rohlajs i Kuba. Tak jim zítra nezapomeňte fandit, budou to potřebovat.

 

DEN 4. – neděle

Neděle, poslední den mistrovství, se nesla v duchu semifinálových a finálových jízd technical race. Do závěrečných bojů této disciplíny se probojovala řada českých závodníků, kteří si věřili na dobré umístění.  Ze semifinále dál už se bohužel nedostala Anička Hyková, která díky svému času brala nakonec 10. místo. Po těžkém semifinále postoupil do finále C Maťo Šmída, který se tak umístil v TOP 20. Finále C jel i Jarda Soukup, který byl ve své jízdě 2. a celkově získal 18. místo. Honza Šrámek se v kategorii 40+ probojoval díky skvěle zajetému finále B do TOP 10. Finále B jeli i junioři Jakub Bouška a Honza Šesták mladší, Šesty skončil na 14. a Kuba na 12. místě. Po nepovedené jízdě v semifinále si Kristýna spravila chuť ve finále B, které vyhrála a celkově tak skončila na 9 místě.

 

V kategorii těch nejstarších mazáků 50+ si pro skvělý výsledek - 8. místo dojel Michal Brandtner. Stejně jako on se ve finále A představila i Staňka Pulkrábková, která také brala 8. flek. Největší úspěch v technical race pak zaznamenali junioři Vojta Seidenglanz a Petr Rohlena, kteří si dopádlovali pro 5. a 6. místo. Díky svým výsledkům byli kluci v neděli ještě vyhlášeni jako vícemistři v soutěži národů, za což jim gratulujeme.

 

Ačkoliv si česká výprava odváží z Maďarska jen dva cenné kovy zásluhou juniorů, celkově dosáhli čeští závodníci krásných výsledků. Moc děkujeme pořadatelům za skvěle zorganizované závody, všem závodníkům, nejen těm českým, za bojovnost a nasazení, které předvedli, a v neposlední řadě patří dík také Paddleboard Guru za poskytnutou materiální podporu!

 

Pádlu zdar!

Baru

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli