Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Radíme vám
  4. CESTOVÁNÍ S PADDLEBOARDEM LETADLEM
09.02.2023
Radíme vám

CESTOVÁNÍ S PADDLEBOARDEM LETADLEM

Chtěli byste si vyzkoušet paddleboarding na moři? Letíte na dovolenou a rádi byste si vzali paddleboard s sebou? Žádný problém. Přeprava nafukovacího paddleboardu letadlem je jednodušší, než se na první pohled může zdát. Přečtěte si tipy a doporučení, které vycházejí z našich vlastních zkušeností při cestování s paddleboardy.

 

Odbavené zavazadlo

Za prvé, kvůli nafukovacímu paddleboardu určitě není nutné platit za nějaké speciální (sportovní) zavazadlo. Vyfouknutý paddleboard složený v přepravním batohu můžete odbavit jako kterékoliv jiné zapsané zavazadlo do 20 kg. Nám se osvědčilo, když cestujeme ve dvou, zabalit do jedné tašky paddleboard včetně příslušenství a do druhého zavazadla si společně zabalit oblečení a osobní věci. Příslušenství, které k paddleboardu balíte, nenechávejte v tašce jen tak na volno povalovat, ale pořádně jej zajistěte, aby se vám nezničilo. Obzvlášť pumpy bývají náchylné na poničení. Na tašku s paddleboardem dáváme v rámci bezpečnosti stejně jako na kufry zámeček a také cedulku se jménem, telefonním číslem a adresou cílové destinace. Naše taška s paddleboardem nepřekračuje povolené velikostní limity pro odbavená zavazadla, tudíž paddleboard odjíždí po chceck-inu na páse spolu s ostatními kufry. Pokud by byl váš bágl větší nebo těžší, museli byste pravděpodobně vyhledat přepážku pro nadrozměrná zavazadla.

 

Kam s pádlem?

Pokud si vystačíte s vícedílným pádlem, vřele doporučujeme jej vložit mezi sklady vyfouknutého paddleboardu, čímž pádlo ochráníte před případným poškozením. Pokud chcete letět s jednodílným pádlem, speciálnímu zavazadlu už se nevyhnete. Takové zavazadlo je nutné předem dokoupit k vaší letence. Pozor, letecké společnosti mají omezenou kapacitu pro přepravu sportovního vybavení, proto s objednáním neváhejte. Pádlo přepravujte ve vyztuženém obalu na pádla nejlépe s velkým nápisem „FRAGILE“ - křehké. Sportovní vybavení se odbavuje na speciální přepážce a ani po příletu ho nehledejte na páse s ostatními kufry, ale u výdeje nadrozměrných zavazadel.

 

Proč nepůjčovat až na místě?

Asi se vám vloudila na mysl otázka, proč si nafukovací paddleboard nepůjčit až v místě dovolené? Prvním z důvodů jsou určitě finance, přece nebudete platit za půjčení paddleboardu, když už máte doma vlastní. I pokud nemáte svůj paddleboard, finančně lépe vychází půjčovny v Čechách, než předražené půjčovny v přímořských letoviscích. Konkrétně v naší půjčovně vám vybereme paddleboard na míru, který vám bude sedět, a dovolenou s ním si užijete. V půjčovnách často nabízejí stejným typ paddleboardů drobnému děvčeti i chlapovi jako hora a to určitě není vhodné. Minimálně jednomu z nich se na takovém paddleboardu bude přinejmenším špatně pádlovat. Navíc, pokud si paddleboarding zamilujete natolik, že si budete chtít pořídit vlastní board, my vám půjčovné odečteme z jeho ceny. Se svým paddleboardem nebudete svazováni otvírací dobou půjčovny, ani omezováni tím, jaký výlet na paddleboardu můžete podniknout.

 

Co pevné paddleboardy?

S leteckou přepravou pevných paddleboardů je to o dost složitější, jelikož prkna jsou velká a dost křehká. S pevňáky se proto cestuje hlavně v dodávkách a trajekty. Pokud tuto možnost nemáte, máme pro vás ještě jeden tip. Mrkněte se po SUP klubech v destinaci, kde chcete strávit dovolenou, možná budou mít nějaký paddleboard navíc, který vám budou ochotni půjčit. Tady se také ukazuje, že je dobré zúčastňovat se zahraničních závodů a seznamovat se s lidmi. Ondra se takto na závodech spřátelil s partičkou z Mallorcy, klukama z Řecka a dalšími lidmi, od kterých obdržel pozvání, aby je někdy navštívil a potrénoval s nimi u nich doma.

 

Věříme, že vám byl náš článek nápomocný a pokud máte jakékoliv otázky, neváhejte se na nás obrátit.

 

Pádlu zdar!

Baru & Ondra

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli