Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Dopravu máte ZDARMA
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Reportáže z místa dění
  4. 1. TESTOVACÍ DEN SEZONY 2021

1. TESTOVACÍ DEN SEZONY 2021

Na Zelený čtvrtek jsme vzali pár prken a vyrazili s nimi na Litickou přehradu. Ačkoliv počasí nás zradilo, sluníčko bylo schované za mraky a vítr rozfoukával vodní hladinu, přesto se našlo pár kolemjdoucích odvážlivců, kteří si chtěli vyzkoušet nové paddleboardy. Na výběr byly Aqua Marina Coral 10'2'', Aqua Marina Beast 10'6'', Gladiator PRO 10'6'', Gladiator Kid 9'0'', Sic Maui Okeanos Air-Glide 11'0'' a Sic Maui Tao Air-Glide 10'6''.

Jako první se na vodu vrhnul desetiletý Tadeáš, který si samozřejmě vybral dětský Gladiator. Tento SUP má opravdu lehkou konstrukci, a tak ani malý klučina neměl problém s jeho ovládáním. I když byl Tadeáš na paddlebardu poprvé, díky tomu, že je prkno dostatečně stabilní, ani jednou neskončil ve vodě. Ani tatínek se nenechal zahanbit a vyzkoušel Beast od Aqua Mariny. Jedná se o vylepšený all-roundový plovák vhodný pro začátečníky i pokročilé jezdce.

Dívky nejvíce zaujal model Coral, též z vylepšené řady univerzálních plováků od Aqua Mariny. Prkno s růžovým desingem je dodáváno včetně popruhu přes rameno, díky kterému se dobře přenáší. Lze k němu připojit i kajakové sedátko pro pohodlnou jízdu vsedě. Bára by ale raději volila Sic Maui Tao Air-Glide. Tohle prkno má o něco pevnější konstrukci a v těžších podmínkách lépe drží směr. Má zajímavý a neokoukaný design, který neurazí ani pány.

Ondra, úřadující mistr ČR, porovnával jízdu na Gladiatoru PRO a Sic Maui Okeanos Air-Glide: „Obě prkna byla nafouknutá jen asi ze dvou třetin, tedy kolem 15 PSI, a i tak byla hodně pevná a stabilní. I ve větrných podmínkách byla jízda pohodlná. Okeanos díky ostřejší špičce lépe proráží vodu a jízda na něm je celkově plynulejší. Gladiator PRO zase díky širokému kick-padu dopřeje jezdci pohodlné zatáčení a spoustu zábavy. Celkově jsem byl z obou prken příjemně překvapen a už se těším na testovačku dalších Gladiatorů z vyšší série ELITE.“

 

Pádlu zdar!

Baru

 

 

   

   

   

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli